W sobotę 25 maja brzegi dużego jeziora opanują biegacze i entuzjaści nordic walkingu.

Do biegu, gotowi, start!

Właśnie w tym dniu odbędzie się IV Szczycieńska Piętnastka - Dróżką Jagienki i marsz nordic walking. Impreza została zorganizowana przez szczycieński klub AKB. Start zawodów zaplanowano na godzinę 12, zaś zapisy zawodników będą prowadzone pomiędzy 9.00 a 11.45 w Bazie Wodnej Miejskiego Ośrodka Sportu. Wpisowe wynosi 30 zł. W zawodach może wziąć udział każdy kto ukończył 18. rok życia. Organizatorzy zapraszają również osoby młodsze, jednak mogą one wystartować w biegu pod opieką rodziców. Zawodnicy będą musieli przebiec trzy okrążenia wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej. - Do rozdania mamy 60 statuetek i 100 medali, warto powalczyć choćby o pamiątkową koszulkę - mówi Krzysztof Wilczek, jeden z organizatorów biegu. Specjalnie na tę okazję zostały przygotowane oryginalne, porcelanowe statuetki i medale, które zostaną wręczone najlepszym uczestnikom zawodów.

Dodatkową atrakcją imprezy będzie pierwszy marsz nordic walking. Będzie to doskonała szansa do zapoznania się z innymi entuzjastami takiego spędzania wolnego czasu, a także wymiany doświadczeń. Po pokonaniu jednego okrążenia nagrodzonych zostanie pięciu najlepszych uczestników. Organizatorzy zapewniają na trasie napoje i opiekę medyczną.