Nie było może najwyższego stopnia podium, ale zawodnicy SRW4K WOPR Szczytno i tak mogą mieć spore powody do zadowolenia z udziału w trzeciej rundzie Grand Prix w Ratownictwie Wodnym, która odbyła się w Gdańsku.

Pięć medali w Gdańsku

Z zawodników wchodzących w skład ekipy ze Szczytna najlepiej spisał się Patryk Mikołajewski, który zdobył trzy brązowe medale w swoich konkurencjach i uplasował się na 2. pozycji w klasyfikacji generalnej. Dwa krążki brązowe wywalczyła Aleksandra Jasianek (50 m holowanie manekina i 50 m ratowanie manekina w płetwach). Jakub Badysiak dwa razy był czwarty, raz szósty i mimo dyskwalifikacji w jednej z konkurencji zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Niewiele do najniższego stopnia podium zabrakło męskiej sztafecie, która ostatecznie była czwarta.

Przed ratownikami ze Szczytna finałowa runda GP, przed którą szanse na utrzymanie drugiego miejsca w „generalce” ma Patryk Mikołajewski, a na wskoczenie na podium – Jakub Badysiak.