Młodzi zawodnicy szczycieńskiej Katany podczas wakacji odpoczywają od szkoły, ale nie wzięli rozbratu ze sportem. Po zgrupowaniu w Szczyrku uczestniczyli w turnieju judo w Bęsi niedaleko Biskupca.

Wakacje ze sztukami walki

Po dwutygodniowym obozie w Szczyrku, w którym podopieczni Jacka Szewczaka łączyli treningi z wypoczynkiem, szczytnianie wystąpili w turnieju judo w Bęsi. Wystartowało w nim około 100 zawodników z kilkunastu klubów z Warszawy – kadra młodzików ze stolicy miała tu swój obóz.

Na najwyższym stopniu podium stanął Wiktor Nasierowski (waga 36 kg), brązowe medale zdobyli: Zuzanna Kania (37 kg), Jonasz Krzysztonek (44 kg) i Kamil Zapadka (40 kg). Piąte miejsce w wadze do 46 kg zajął Wiktor Dodajewski.

- Cieszę się z wyników moich młodych zawodników. To ich duży sukces – komentuje trener Jacek Szewczak.-Widać, że obóz i zawody w Szczyrku dały im dużo wiary we własne umiejętności.

Wspomniane zawody w Szczyrku odbyły się w trzech konkurencjach: mocowaniu parterowym, ju-jitsu sportowym i kenjitsu (walka na gumowe miecze). Każdy z wyżej wymienionych zawodników zdobył medale w trzech konkurencjach. Najlepszym okazał się Jonasz Krzysztonek, który wygrał wszystko, co było do wygrania.