Zawodnicy AKB Szczytno uczestniczyli w jubileuszowym, 30. Maratonie Warszawskim. Po raz pierwszy dystans 42 km 195 m przebiegł Waldemar Baranowski.

Na starcie maratonu stanęło 2750 zawodników z 42 krajów. Do mety dobiegło 2640 maratończyków, w tym czterech ze Szczytna. Najwyżej, na 750. miejscu, sklasyfikowany został Kazimierz Czarnota (3:42.10). Kolejny szczytnianin, Robert Czarkowski, był 854. (3:45.31). Dwaj pozostali reprezentanci AKB, choć miejsca zajęli odległe, występ w Warszawie z pewnością zapamiętają. Dla Waldemara Baranowskiego (1861. m., 4:23.43) był to pierwszy maraton w życiu. Artur Trochimowicz, który linię mety przekroczył tuż za nim, obchodził w stolicy swój jubileusz – 30 Flora Maraton Warszawski był dla szczytnianina 25. tego rodzaju biegiem w karierze.

Najszybszym zawodnikiem w Warszawie okazał się Alemayehu Shumye z Etiopii. Jego czas to 2:11.50. Na podium stanęli zresztą wyłącznie biegacze z Czarnego Lądu.