XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miał w Szczytnie również akcenty sportowe. Nad Jeziorem Małym Domowym odbył się bieg zorganizowany przez szczycieński AKB, natomiast w hali MOS-u zorganizowano turniej piłkarski, w którym uczestniczyło 10 zespołów.

Z orkiestrą na sportowo

BIEG Z KWESTĄ

Nie najładniejsza pogoda, którą mieliśmy w niedzielę, nie zniechęciła miłośników biegania. Wręcz przeciwnie, na starcie zjawiło się więcej chętnych, niż podczas ostatnich przebieżek wokół Małego Domowego. Po oblodzonych alejkach truchtało 15 osób, które pokonały 5 okrążeń. Całą grupę, która z czasem uległa rozczłonkowaniu, prowadził nestor szczycieńskich biegaczy Stefan Jankowski. Tuż przed startem przeprowadzono wewnętrzną kwestę, z której całkowity dochód przeznaczono na WOŚP.

TURNIEJ DWÓCH KRÓLÓW

Pieniądze – i to spore - zebrano również wśród uczestników turnieju piłkarskiego zorganizowanego przez MOS. Zawodnicy okazali serce tak na boisku, jak i dla potrzebujących dzieci. W puszce znalazło się łącznie ok. 2 tys. zł. Choć celem turnieju było zebranie datków na Orkiestrę, zawodnicy podeszli do rywalizacji bardzo poważnie. Uczestników podzielono na trzy grupy. Oto wyniki:

grupa A

Bodar – Leśnik 4:1, Bodar- ??? 5:2, Leśnik - ??? 1:3.

grupa B

Gwardia Jarka – Płomień 6:1, Gwardia Jarka – Cetco 4:0, Płomień – Cetco 1:0.

grupa C

Żubry – Przyjaciele MOS-u – 4:1, Żubry – Elektronik 0:0, Elektronik – Przyjaciele MOS-u 3:0, Trelkowo – Elektronik 1:8, Żubry – Trelkowo 7:0, Trelkowo – Przyjaciele MOS-u 2:2.

O miejsca 1-3 rywalizowali zwycięzcy grup, czyli Bodar, Gwardia Jarka i Żubry. W decydujących meczach padły wyniki:

Bodar – Gwardia Jarka 1:3, Bodar – Żubry 2:0, Gwardia Jarka – Żubry 1:0.

Zwycięzcą turnieju w ten sposób została Gwardia, która wyprzedziła Żubry i Bodar. Kolejne miejsca zajęli:

4. Elektronik, 5. Płomień, 6. ???, 7. Przyjaciele MOS-u, 8. Cetco, 9. Leśnik, 10. Trelkowo.

Królem strzelców zostali: Maciej Magnuszewski (Gwardia Jarka) i Paweł Pietrzak (Gwardia Jarka) – po 5 goli. Najlepszym bramkarzem wybrano Tomasza Przybysza (Elektronik).