Pierwsze i trzecie miejsce - to osiągnięcia Macieja Wojciechowskiego, startującego w biegowych imprezach przeprowadzonych na terenie kraju.

Trzecie miejsce Maciej Wojciechowski wywalczył podczas Ogólnopolskiego Biegu o "Błękitną Wstęgę Wisły". Silnie obsadzona impreza przeprowadzona została 3 maja w Puławach, a 9-kilometrowa trasa wiodła ulicami miasta oraz leśnymi duktami. Zawodnicy pokonali ogółem 4 pętle. Na mecie pierwszy zameldował się Dariusz Kuzdra z AGROSU Zamość, a Wojciechowskiego wyprzedził jeszcze reprezentant Ukrainy.

Szczytnianin nie miał sobie natomiast równych w 27. Biegu Zwycięstwa przeprowadzonym na trasie Wronki - Gołdap (6 km). Zawodnicy pokonywali trasę w deszczową niedzielę, 11 maja.

- Wygrałem, ale nie było łatwo. W Gołdapi biegło 3-4 mocnych zawodników i każdy mógł zwyciężyć - powiedział "Kurkowi" Wojciechowski.

Biegacz WSPol. już po kilkuset metrach znalazł się w gronie 3-osobowej grupy, która była za silna dla innych. W tym wąskim gronie rozegrany został finisz. Najlepszy był Wojciechowski (19,19 min), wyprzedzając następnego biegacza o 2,5 sek. W Gołdapi z dobrej strony pokazał się również Stanisław Bałdyga (AKB Szczytno), który w klasyfikacji generalnej był szósty.