Koszykarzom z Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie nie udało się wywalczyć awansu do finałów Mistrzostw Województwa. W zawodach barażowych musieli uznać wyższość zawodników z Pasłęka.

Zespół prowadzony przez Marka Wróblewskiego nie wykorzystał atutu własnego parkietu i uległ reprezentacji ZS Pasłęk 42:57, choć po dwóch partiach szczytnianie prowadzili jednym punktem. W kolejnym meczu ZS 3 Szczytno okazał się lepszy od LO III Olsztyn, z którym wygrał 63:37. O medale Mistrzostw Województwa zagrają pasłęczanie, którzy w swoim drugim pojedynku ograli Olsztyn 55:41.

Dzięki jednemu w turnieju barażowym zwycięstwu szczytnianie zajęli piąte miejsce w województwie. Nasz zespół występował w składzie: Kamil Iwańczyk, Tomasz Rzepecki, Michał Zyra, Tomasz Przestrzelski , Kacper Buczko, Łukasz Krajza, Michał Przychodko, Michał Koczywąs, Tomasz Rzosiński, Kamil Wieczorkiewicz, Mateusz Dudek, Wojciech Ojdana, Piotr Cytruk, Patryk Linowski.